ĆWIERĆFINAŁ WOJEWÓDZKI TENISA STOŁOWEGO

W dniu 17.03.2023r. reprezentacja dziewcząt w składzie: Hanna Chrupcała, Julia Kulikowska i Nicola Bugiel, brały udział w zawodach tenisa stołowego na szczeblu 1/4 województwa śląskiego. Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej nr 3 w Wodzisławiu Śląskim, a nasze reprezentantki rywalizowały ze Szkołą Podstawową nr 5 w Wodzisławiu Śląskim. Dziewczyny wygrały zawody i pewnie zakwalifikowały się do dalszego etapu rozgrywek. Trzymajmy kciuki za następne zawody !

 Opiekunem drużyny był pan Michał Koczor (na zdjęciu powyżej), zaś prezes MUKS "Jedynka" w Pszowie, pan Grzegorz Miler (na zdjęciu poniżej) osobiście doglądał gry swoich byłych uczennic.

 

PIERWSZY TURNIEJ OTWARTY '2023 MUKS Jedynka w Pszowie.

 

Ruszyła nowa edycja zadania publicznego, na rok 2023, realizowanego przez Miejski Uczniowski Klub Sportowy "Jedynka" w Pszowie. Tym sposobem, 22 marca w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszowie, odbył się pierwszy z czterech turniejów tenisa stołowego uczniów szkół podstawowych. Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach: klasy 1-3 dziewczynki i chłopcy razem, dziewczyny klasy 4-8 i chłopcy klasy 4-8. Wyniki zawodów: klasy 1-3 1. Wojtek Wegrzyk, 2. Jan Pawliczek, 3. Wojtek Manderla, dziewczyny 1. Hanna Chrupcala, 2. Julia Kulikowska, 3. Julia Prochownia, chłopcy 1. Grzegorz Janeczko, 2. Dawid Pycior, 3. Kacper Białek. Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary oraz nagrody w postaci sprzętu sportowego. Turniej został zorganizowany przez Miejski Uczniowski Klub Sportowy Jedynka, a nagrody dla uczestników zostały zakupione ze środków finansowych przyznanych klubowi przez Miasto Pszów.

 

RUSZAJĄ ROZGRYWKI TENISA STOŁOWEGO

Miejski Uczniowski klub Sportowy Jedynka w Pszowie, zaprasza wszystkich chętnych uczniów pszowskich szkół podstawowych na turniej tenisa stołowego, który odbędzie się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszowie

w środę 22 marca o godz. 16:00.

Turniej zostanie rozegrany w następujących kategoriach:

1. Uczniowie klasy 1-3.

2. Dziewczęta klasy 4-8.

3. Chłopcy klasy 4-8.

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach otrzymają pamiątkowe dyplomy i puchary. Wśród wszystkich uczestników zawodów zostaną rozlosowane nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego.

Ze sportowym pozdrowieniem

Grzegorz Miler

 

OSTATNI W TYM ROKU TURNIEJ OTWARTY TENISA STOŁOWEGO ZA NAMI.

14 grudnia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszowie rozegrano mikołajkowo - świąteczny turniej tenisa stołowego, którego organizatorem był MUKS Jedynka PSZÓW. Uczniowie pszowskich szkół rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. W klasach 1-3 wygrał Wojtek Wegrzyk, drugi był Franek Mańka a trzecie miejsce zajęła Maja Soluch. Wśród starszych dziewcząt zwyciężyła Hania Chrupcala przed Julią Kulikowska i Nicola Bugiel. Tobiasz Rusok wygrał kategorię chłopców, drugi był Kacper Białek a trzecie miejsce zajął Dawid Pycior. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali słodki poczęstunek, najlepsi puchary i dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego. Sędzią głównym zawodów był osobiści Prezes MUKS "Jedynka" w Pszowie, pan GRZEGORZ MILER, któremu bardzo dziękujemy!

Był to ostatni z zaplanowanych turniejów otwartych tenisa stołowego, zorganizowany w ramach realizacji zadania publicznego na rok 2022. Nie mówimy jednak ostatniego słowa, gdyż Zarząd Klubu zaplanował jeszcze jeden turniej TYLKO DLA NAJMŁODSZYCH CZŁONKÓW MUKS "Jedynka" w Pszowie. O terminie rozgrywek członkowie klubu zostaną powiadomieni podczas swoich treningów.

Podsumowanie sportowe naszych działań w roku 2022 ukaże się niebawem, ale już dziś dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za całoroczne wsparcie, pomoc i wkład swojej bezinteresownej pracy na rzecz aktywnego uczestniczenia naszych uczniów w sportowym życiu szkoły i Klubu. Zawodnikom zaś życzymy samozaparcia, sukcesów sportowych i satysfakcji z osiąganych wyników. Urzędowi Miasta Pszów dziękujemy za wsparcie finansowe, licząc na kontynuację współpracy.

do góry