TURNIEJ Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Przez dwa dni 10 i 17 listopada  w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszowie  rywalizowali młodzi tenisiści stołowi z pszowskich szkół podstawowych w otwartym turnieju tenisa stołowego z okazji Święta Niepodległości.  Organizatorem turnieju był Miejski Uczniowski Klub Sportowy "Jedynka" Pszów. W środę  10 listopada  do rywalizacji przystąpili najmłodsi zawodnicy, uczniowie klas 1 - 3, natomiast tydzień później swoje zawody rozegrali uczniowie  z klas 4 -8 ,osobno dziewczęta i osobno chłopcy.

Zawodnicy, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca otrzymali pamiątkowe dyplomy. Najlepsi w poszczególnych kategoriach :

klasy 1-3: 1. Franciszek Mańka, 2. Mikołaj Kołek, 3. Sebastian Surma.

dziewczęta klasy 4-8 : 1. Hanna Chrupcała, 2. Julia Kulikowska, 3. Sabina Trzaskalik.

chłopcy klasy 4-8 : 1.Tobiasz Rusok, 2. Kacper Pacia, 3. Jakub Nitner.

Na zakończenie turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek i odebrali nagrody w postaci sprzętu sportowego. Nagrody rzeczowe, dyplomy oraz słodycze zostały zakupione ze środków finansowych przyznanych przez Miasto Pszów na działalność MUKS "Jedynka" Pszów. Wszyscy uczestnicy zawodów zostali zaproszeni na kolejny turniej Mikołajkowo-Świąteczny, który zostanie rozegrany w grudniu 2021 r. Turniej sędziował osobiście  Prezes MUKS "Jedynka" w Pszowie GRZEGORZ MILER, który na koniec zawodów zaprosił młodych entuzjastów tenisa stołowego na treningi klubu i kolejne turnieje, tym razem sponsorowane przez JSW S.A.

POWIATOWE ZAWODY DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW W TENISIE STOŁOWYM

Szkoła Podstawowa nr 1 w Pszowie była w dniach 25 i 26 października gospodarzem powiatowych i rejonowych Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. W poniedziałek grali swoje mecze chłopcy w składzie: Tobiasz Rusok, Kacper Pacia i Tymoteusz Brachaczek. Walcząc o awans do półfinału wojewódzkiego zmierzyli się z rywalami 6 szkół powiatu wodzisławskiego, zajmując ostatecznie 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Niestety awans do kolejnej rundy zapewnia się tylko zwycięzcom. Gratulujemy chłopakom sportowej i walecznej postawy.

Reprezentacja dziewcząt w składzie: Emilia Brysz, Hanna Chrupcała i Julia Kulikowska zagrała przebojowo we wtorek 26 października, pokonując wszystkie rywalki i awansując z pierwszego miejsca do półfinału wojewódzkiego, planowanego na II połowę listopada w Czechowicach Dziedzicach. Liczymy na dobry występ naszej reprezentacji. O wynikach poinformujemy niezwłocznie.

Zawody sędziował w formie wolontariatu osobiście niezapomniany w tej szkole pan Grzegorz Miler. Dziękujemy panie Grzegorzu za pełen profesjonalizm podczas prowadzenia rozgrywek.

AKTYWNY POWRÓT DO SZKÓŁ W-F Z AWF

Informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do programu "Aktywny powrót do szkół WF z AWF" w związku z tym, mamy możliwość zorganizowania dodatkowych zajęć z wychowania fizycznego  1 lub 2 godzin tygodniowo. Celem tego programu jest :przygotowanie programu zajęć aktywizujących dzieci i młodzież szkolną oraz wdrożenie dodatkowych zajęć dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, które umożliwiają poprawę kondycji fizycznej po okresie hipokinezji, izolacji społecznej i przeciwdziałanie skutkom zdrowotnym COVID-19 w czasie epidemii SARS-CoV-2.

Chętnych uczniów  z klas IV-VIII proszę o zgłaszanie się  do  nauczyciela wychowania fizycznego pana Michała Koczor po odbiór deklaracji na wyżej wymienione zajęcia.

SKS -ZAPRASZAMY OD 6 WRZEŚNIA 2021 r.

Przypominamy  uczennicom i uczniom naszej szkoły o wznowieniu zajęć sportowych z siatkówki w ramach kontynuacji programu SKS. Zajęcia prowadzone są w grupach dziewcząt i chłopców. Od nowego roku szkolnego miejsce pana Grzegorza Milera (który o nas ciągle pamięta i wspomina Wasze sportowe wyczyny) zajął pan Michał Koczor.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów z klas IV-VIII do udziału w sportowej zabawie. Wystarczy zgłosić się do nauczycieli w-f, pobrać formularz zgody, poprosić rodziców o zgodę (podpisać przez rodzica) i dostarczyć go do szkoły. Udział w zajęciach jest całkowicie bezpłatny.Uczniowie, którzy w poprzednim roku dostarczyli zgody nie muszą ponownie składać dokumentu.

Harmonogram zajęć wygląda następująco:

DZIEWCZYNY (prowadzący zajęcia Michał Koczor):

wtorek 15:10 -16:05 i środa 7:00 -7:55

CHŁOPCY (prowadzący zajęcia Jacek Sowa):

wtorek 7:00 -7:55 i środa 15:10 -16:05

Przypominamy, że na zajęciach obowiązują stroje sportowe!